ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11228528
*
nr 1122 8528
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, höjd: 80 + 178
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2017
kl 19:19:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 10:19:31
1
1.500 kr
14/8 18:45:44
2
1.600 kr
14/8 18:59:47
1
1.700 kr
14/8 19:02:27
3
1.800 kr
14/8 19:03:34
2
2.000 kr
14/8 19:04:12
3
2.000 kr
14/8 19:04:12
2
2.000 kr (Budbetjänt)
14/8 19:04:19
3
2.200 kr
14/8 19:07:42
1
2.400 kr
14/8 19:08:32
3
2.600 kr
14/8 19:11:37
1
2.800 kr
14/8 19:14:13
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1122 8528
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, höjd: 80 + 178
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 10:19:31 | 1 | 1.500 kr |
14/8 18:45:44 | 2 | 1.600 kr |
14/8 18:59:47 | 1 | 1.700 kr |
14/8 19:02:27 | 3 | 1.800 kr |
14/8 19:03:34 | 2 | 2.000 kr |
14/8 19:04:12 | 3 | 2.000 kr |
14/8 19:04:12 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
14/8 19:04:19 | 3 | 2.200 kr |
14/8 19:07:42 | 1 | 2.400 kr |
14/8 19:08:32 | 3 | 2.600 kr |
14/8 19:11:37 | 1 | 2.800 kr |
14/8 19:14:13 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27